Sklep Online
HENRI SELMER PARIS
Saksofony HENRI SELMER PARIS

Saksofony HENRI SELMER PARIS

Rodzina saksofonów, wynalezionych przez Adolfa Sax’a i opatentowanych 3 Marca 1846 roku, składa się z ośmiu członków. Siedem z nich stanowi trzon tej grupy i dostępnych jest w stroju Es lub B.

Saksofony altowy i tenorowy były zawsze modelami najchętniej wybieranymi przez kompozytorów. Pozostałe rodzaje, choć rzadziej używane, również stopniowo zaczęły pojawiać się w muzyce, w miarę rozwoju klasycznego repertuaru. W muzyce współczesnej, jazzie i w różnych stylach muzycznych coraz częściej znajduje zastosowanie cała rodzina saksofonów, w licznych swoich odmianach.

Saksofon Sopraninowy
Saksofon Sopranowy
Saksofon Altowy
Saksofon Tenorowy
Saksofon Barytonowy
Saksofon Basowy
Saksofon Kontrabasowy


Saksofon kontrabasowy Es należy obecnie do najrzadziej używanych. Repertuar na ten instrument o niezwykle głębokim dźwięku praktycznie nie istnieje. W obiegu jest zaledwie kilka jego egzemplarzy, a historia rozwoju instrumentu nie została jeszcze dokładnie zbadana.PERSONALIZACJA:

Czy poszukujesz swojej indywidualnej palety brzmieniowej, dostosowanej do Twojego stylu oraz całego wykonywanego repertuaru? Firma Selmer Paris proponuje Tobie szereg rozwiązań i możliwości personalizacji:

— szeroki wybór rodzajów wykończenia, z których każdy nadaje instrumentowi odrębną barwę brzmienia
— asortyment dodatkowych fajek, które różnią się typem emisji dźwięku, bogactwem tembru i ergonomią
— nowy model boostera zintegrowanego z szyjką, dzięki któremu otrzymujemy bardziej skupione brzmienie, bogate w składowe harmoniczne (nie jest dostępny dla wszystkich rodzajów fajek)


Wykończenia:

Blacha, z której wykonany jest saksofon ma fundamentalne znaczenie dla akustyki instrumentu. Podlega ona wielu ważnym zabiegom technologicznym w procesie jego powstawania bądź na etapie wykończenia. Ich rezultatem jest uzyskanie przez instrument szerokiego spektrum odpowiedzi akustycznych.

Selmer Paris oferuje kolekcję rodzajów wykończenia instrumentu, które daleko wykraczają poza aspekt wizualny i otwierają cały wachlarz możliwości barwowo-brzmieniowych.

Wszystkie saksofony Selmer Paris oferowane są w następujących wykończeniach:

GG – złoty lakier, zdobiony


AG – posrebrzany, zdobiony


NG GO – czarny lakier, klapy złoty lakier


BGG GO – szczotkowany złoty lakier, zdobiony, klapy złoty lakier


AUG – pozłacany, zdobiony, klapy pozłacane


AMG VO – pełne srebro, zdobiony, klapy lakierowane


DGG – ciemny złoty lakier, zdobiony


PAO – lakier "Antyczny"Fajki:Selmer Paris stworzył linię fajek saksofonowych, które umożliwiają indywidualne dopasowanie instrumentu pod kątem własnych oczekiwań związanych z brzmieniem i komfortem gry.

Dostępne są następujące rodzaje wykończenia: lakierowane (VO), posrebrzane (AO), matowe (BVG/VO), czarne (N) i pozłacane (AUO).

Asortyment fajek oferowanych przez firmę Selmer Paris uzupełniają modele wykonane z rzadkich stopów: różowej blachy (CR), pełnego srebra (AM). W bogactwie ich tembru i charakterze dźwięku odkryć można nową, alternatywną jakość.

Trudno jest ustalić ogólną zasadę w jaki sposób poszczególne materiały i wykończenie wpływają na dźwięk, bowiem poszczególne modele różnią się parametrami. Udało nam się jednak zaobserwować że:
- wykończenie w złocie wpływa bezpośrednio na skupienie, precyzję oraz bogactwo brzmienia
- pełne srebro ma wpływ na dynamikę i zwartość dźwięk
- różowa blacha ma tendencję do zaokrąglania dźwięk

Testując każdy z powyższych rodzajów fajek będzie można oczywiście lepiej poznać i docenić ich faktyczne właściwości.


Booster:„Booster” umożliwia zmienioną konfigurację fajki (poprzez precyzyjne umieszczenie spiralnego rowka na wewnętrznej powierzchni pierścienia fajki łączącego się z korpusem). Zawirowanie w ruchu powietrza, które powstaje w wyniku jego bezpośredniego kontaktu ze zmienioną powierzchnią daje takie efekty jak:
- skupione brzmienie, bogatsze w składowe harmoniczne
- bogaty tembr o szerokim zakresie