Sklep Online
HENRI SELMER PARIS

Aktualności

Saksofon altowy SELES AXOS

Doskonałe połączenie bogactwa dźwięku i lekkiej odpowiedzi.

Firma Henri SELMER Paris przedstawia wyjątkowy saksofon Axos, wywodzący się z nowej serii SeleS.

Instrument ten produkowany jest w naszej fabryce mieszczącej się w Mantes-la-Ville we Francji, tej samej, z której wyszły wszystkie inne modele od roku 1922. Jak każdy nasz instrument z najwyższej półki, model ten kontynuuje tradycję rzemiosła połączonego z nowymi technologiami produkcyjnymi. Mając na celu udostępnienie instrumentów o wysokiej jakości szerszemu kręgowi muzyków, Axos oferuje komfort gry, uzyskany za pomocą specjalnie przystosowanego mechanizmu klap, jak również dużą niezawodność mechaniczną.

Axos nawiązuje do ponad 100-letniego dziedzictwa i wiedzy technicznej firmy Henri SELMER Paris – światowego lidera w projektowaniu i produkcji saksofonów.

W produkcji saksofonu Axos firma Henri SELMER Paris stosuje metale tej samej wysokiej jakości, co do innych modeli. Strategiczna część saksofonu, jaką jest przekrój kanału, przechodzi w naszych warsztatach taką samą rygorystyczną obróbkę, jak w przypadku modeli profesjonalnych. Dzięki temu Axos posiada rozpoznawalną tożsamość dźwiękową, należącą do marki Henri SELMER Paris, charakteryzującą się bogactwem składowych harmonicznych i okrągłym dźwiękiem.

Claude Delangle
"Axos totalnie mnie zachwycił. Jest łatwy do grania w niskim rejestrze i posiada niezwykle pełne i okrągłe brzmienie w rejestrach środkowych. A przy tym cały czas czuje się w nim markę SELMER: w bogactwie dźwięku, brzmieniu i w projekcji."

John Helliwell
"Axos oddaje wszystko to, co w niego wkładam. Ma bardzo dobre, potężne brzmienie. Przyjmuje od Ciebie wszystko. Ma taki tłusty dźwięk."

Katalog / pobierz (6MB):
pdf